16

Betónový skelet - dokedy ešte???

Autor(i)
Peter Mederly
Miesto/lokalita
Nábrežie Nitry, 949 01 Nitra-Zobor, Slovenská republika
Betónový skelet - dokedy ešte???

Odstránenie ohyzdného betónového skeletu na nábreží rieky a revitalizácia celého priestoru. Kedy už konečne prestaneme veriť „investorom“, že projekt nákupného centra City Park sa zrealizuje a budeme mu donekonečna ustupovať? A potrebujeme vôbec ďalší nákupný kolos? Podľa môjho názoru ide o jeden z najnaliehavejších problémov mesta – zničenie veľkej plochy zelene, vzácneho oddychového priestoru a vytvorenie otrasnej „dominanty“, ktorá zohyzdila panorámu Horného mesta z jednej strany a Zobora z druhej strany.
Najvhodnejšie by bolo úplné odstránenie skeletu, revitalizácia priestoru so zachovaním zelene popri rieke a vybudovanie otvorených športovísk so zachovaním voľného pohľadu na hrad.
Financovanie – najspravodlivejšie by bolo vytvorenie „konzorcia“ tých poslancov, ktorí výstavbu daného centra odsúhlasili – aj keď súdnemu človeku bolo od začiatku jasné, že je jeho výstavba nereálna a naviac na úplne nevhodnom mieste. Keďže je to žiaľ nereálne, tak asi z mestského rozpočtu – na úkor niektorých menej potrebných projektov. A ak by sa zrealizovala transparentná verejná zbierka, rád osobne prispejem…

Poloha na mape

comments powered by Disqus